Agile Days Istanbul – Nelere Önem Veriyoruz?

Bu sene Agile Days Istanbul etkinliğinin ilkini düzenliyoruz. Herşeyin olduğu gibi etkinliğimizin de ilki bizler için hem çok heyecan verici hem de unutulmaz hatıraları şimdiden biriktiriyor.

Etkinliğimize olan ilgi ve etkinlik tarihine 4 aydan fazla bir zaman olmasına rağmen katılımcı sayısının fazlalığı heyecanımızı arttırıyor. Bu nedenle de katılımcıların Agile Days Istanbul’dan alacağı verimi arttırmak için bir dizi başlığa oldukça fazla önem veriyoruz.

En önemli önceliğimiz katılımcıların tatmin olacağı bir içeriği onlara sunabilmek. Katılımcıların sadece reklam dinleyeceği bir etkinliğin ne katılımcıları ne de bizleri memnun etmeyeceğinin bilincindeyiz. Bu nedenle Agile Days Istanbul’un içeriğini workshoplar, farklı konu başlıkları ile çeşitlendirdik. Katılımcılarımız 3 paralel oturumda tek bir bilet ile konuşmalara ya da workshoplara dahil olabilecekler. Konuşmacılarımız sadece başarı hikayelerini değil, nelerden dersler çıkardıklarını samimi bir şekilde paylaşıyor olacaklar. Keynote konuşmacılarımızdan birisi olan Jurgen Appelo 2 saat boyunca sahnede olacak. İlk saatinde konuşmasını gerçekleştirecek ikinci saatte ise soru cevap bölümüne geçilecek. Tüm bu nedenlerle etkinlik içeriğinin katılımcıları tatmin edeceğine olan inancımız tam.

Diğer önemli önceliklerimizden bir tanesi etkinlik yönetimi. Etkinlik günü sahne kurulumundan, ses ve ışık sistemine, ülkemizde genellikle çok önemsenmeyen “etkinlik akışına” yani kayıt, konuşmalar arası geçiş, yönlendirmeler, etkinlik açılışı, kapanışı vb. tüm konuların yönetimi profesyonel bir şirket tarafından gerçekleştirilecek. Benzer şekilde öğle yemeği de bizim için çok önemli. Katılımcılarımızın ayakta bir atıştırma yerine, hotel restaurantında rahat edebilecekleri zengin açık büfe bir öğle yemeği olmazsa olmazlarımızdandı.

Diğer önemli konumuz ise etkinliğimizi gerçekleştireceğimiz mekanın seçimiydi. Bu konuda çok titiz davrandık. Radisson Blu Şişli Hotel ile 3 salon ve bir fuaye alanı için anlaştık. Salonların toplam kapasitesi 1100 kişinin üzerinde. Fuaye alanı oldukça büyük ve tüm katılımcıları rahat ettireceğimizden ve sponsorlarımızı mutlu edeceğimizden şüphemiz yok.

Önem verdiğimiz bir diğer konu, yurtdışından gelecek konuşmacılarımızın etkinlik öncesi ülkemizde ulaşım, konaklama vb. herhangi bir konuda sıkıntı yaşamadan, mutlu bir etkinlik geçirmelerini sağlamak. Bu nedenle yurtdışından gelecek konuşmacılarımızın havaalanı-hotel transferlerinin sağlanması ve olası tüm diğer ihtiyaçlarının karşılanması için tüm hizmetler yine bir organizasyon şirketi tarafından sağlanacak.

Titiz davrandığımız onlarca başka başlık var şüphesiz. Hepsini yazmak neredeyse imkansız olduğu için en çok önem verdiklerimizi sıralamaya çalıştık.

Herkesi Agile Days Istanbul’da görmek dileğiyle.

Open Agile Turkey

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir